Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.08
2015
1209

Letnie zakupy przez internet

Letnie zakupy przez internet

W okresie letnim wielu z nas dokonuje zakupów online, przez Internet. Podobnie w okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia ten sposób robienia zakupów cieszy się dużą popularnością. Jednak latem zainteresowanie pewnymi kategoriami produktów okazuje się znacznie większe niż w innych miesiącach. Produkty wtedy wybierane są ściśle związane z okresem urlopów i wakacyjnymi wyjazdami. Jakie kategorie produktów częściej wybieramy latem?

Grupa Okazje.info postanowiła to sprawdzić przeprowadzając w miesiącach czerwcu i lipcu  badanie konsumentów. Wyniki badania pokazują, że aż 88% respondentów deklaruje, iż dokonuje zakupów przez Internet. Co ciekawe – to mężczyźni, częściej niż kobiety decydują się na nabywanie różnych artykułów on-line. Ten fakt potwierdza 94% panów uczestniczących w badaniu i 83% kobiet.

Książki

Jednym z produktów, na których zakup drogą internetową decydujemy się częściej w okresie wakacyjnym niż jakimkolwiek innym czasie są książki. Aż 35% ankietowanych wskazuje właśnie na zakup książek on-line. W tym przypadku częściej kupują kobiety (45%) niż mężczyźni (26%). Fakt ten wiąże się z tym, iż w  okresie wakacyjnym,  podczas wyjazdów weekendowych i urlopów, mając więcej wolnego czasu chętniej czytamy książki. Wielu z nas nadrabia wówczas całoroczne zaległości w lekturze.

Ubrania

W wakacje 31% badanych odświeża i uzupełnia zawartość  swojej szafy. Nikogo nie dziwi, że to kobiety zdecydowanie częściej (43%) niż mężczyźni (19%) kupują wówczas odzież przez Internet. W tym okresie wybieramy zwykle letnie spodnie, szorty (43%), stroje kąpielowe (39%) – części garderoby, nieodzowne latem.

Zdrowie i uroda

Kolejną kategorią produktów, które często kupujemy on-line w okresie wakacyjnym, są artykuły służące pielęgnacji naszej urody, czyli różnego rodzaju kosmetyki oraz produkty pielęgnacyjne i higieniczne. Podobnie jak w przypadku odzieży, tak i w przypadku kosmetyków to kobiety (42%) częściej niż mężczyźni (9%) dokonują ich zakupu przez Internet. Natomiast produkty z kategorii zdrowie drogą internetową kupowane są w okresie wakacyjnym przez 39% pań i 12% panów.

Remonty

Wakacje to czas remontów. Wielu z nas decyduje się wówczas na odnowienie swojego domu, mieszkania lub ogrodu. Artykuły z kategorii ogród nabywane są przez 24% respondentów, a z kategorii dom i wnętrze przez 22% badanych. Częściej robią to mężczyźni (25%) niż kobiety (23%). Natomiast odświeżaniem wnętrz częściej zajmują się kobiety (30%), tylko 15% panów deklaruje chęć zajęcia się remontem mieszkania.

Z remontami często wiąże się także wymiana sprzętu RTV i AGD. Latem częściej kupujemy przez Internet także telefony oraz narzędzia. W zakupach tej kategorii zdecydowanie przodują mężczyźni, których 35% kupuje artykuły gospodarstwa domowego, a tylko 8% kobiet. Zakup narzędzi i telefonów deklaruje natomiast odpowiednio 28% i 24% mężczyzn, a tylko 10% i 6% kobiet.

 

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: AGD, kosmetyki, książki, RTV, ubrania

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie