Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.08
2015
1209

Letnie zakupy przez internet

Letnie zakupy przez internet

W okresie letnim wielu z nas dokonuje zakupów online, przez Internet. Podobnie w okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia ten sposób robienia zakupów cieszy się dużą popularnością. Jednak latem zainteresowanie pewnymi kategoriami produktów okazuje się znacznie większe niż w innych miesiącach. Produkty wtedy wybierane są ściśle związane z okresem urlopów i wakacyjnymi wyjazdami. Jakie kategorie produktów częściej wybieramy latem?

Grupa Okazje.info postanowiła to sprawdzić przeprowadzając w miesiącach czerwcu i lipcu  badanie konsumentów. Wyniki badania pokazują, że aż 88% respondentów deklaruje, iż dokonuje zakupów przez Internet. Co ciekawe – to mężczyźni, częściej niż kobiety decydują się na nabywanie różnych artykułów on-line. Ten fakt potwierdza 94% panów uczestniczących w badaniu i 83% kobiet.

Książki

Jednym z produktów, na których zakup drogą internetową decydujemy się częściej w okresie wakacyjnym niż jakimkolwiek innym czasie są książki. Aż 35% ankietowanych wskazuje właśnie na zakup książek on-line. W tym przypadku częściej kupują kobiety (45%) niż mężczyźni (26%). Fakt ten wiąże się z tym, iż w  okresie wakacyjnym,  podczas wyjazdów weekendowych i urlopów, mając więcej wolnego czasu chętniej czytamy książki. Wielu z nas nadrabia wówczas całoroczne zaległości w lekturze.

Ubrania

W wakacje 31% badanych odświeża i uzupełnia zawartość  swojej szafy. Nikogo nie dziwi, że to kobiety zdecydowanie częściej (43%) niż mężczyźni (19%) kupują wówczas odzież przez Internet. W tym okresie wybieramy zwykle letnie spodnie, szorty (43%), stroje kąpielowe (39%) – części garderoby, nieodzowne latem.

Zdrowie i uroda

Kolejną kategorią produktów, które często kupujemy on-line w okresie wakacyjnym, są artykuły służące pielęgnacji naszej urody, czyli różnego rodzaju kosmetyki oraz produkty pielęgnacyjne i higieniczne. Podobnie jak w przypadku odzieży, tak i w przypadku kosmetyków to kobiety (42%) częściej niż mężczyźni (9%) dokonują ich zakupu przez Internet. Natomiast produkty z kategorii zdrowie drogą internetową kupowane są w okresie wakacyjnym przez 39% pań i 12% panów.

Remonty

Wakacje to czas remontów. Wielu z nas decyduje się wówczas na odnowienie swojego domu, mieszkania lub ogrodu. Artykuły z kategorii ogród nabywane są przez 24% respondentów, a z kategorii dom i wnętrze przez 22% badanych. Częściej robią to mężczyźni (25%) niż kobiety (23%). Natomiast odświeżaniem wnętrz częściej zajmują się kobiety (30%), tylko 15% panów deklaruje chęć zajęcia się remontem mieszkania.

Z remontami często wiąże się także wymiana sprzętu RTV i AGD. Latem częściej kupujemy przez Internet także telefony oraz narzędzia. W zakupach tej kategorii zdecydowanie przodują mężczyźni, których 35% kupuje artykuły gospodarstwa domowego, a tylko 8% kobiet. Zakup narzędzi i telefonów deklaruje natomiast odpowiednio 28% i 24% mężczyzn, a tylko 10% i 6% kobiet.

 

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: AGD, kosmetyki, książki, RTV, ubrania

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie