Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.03
2015
1209

„Piórko” Biedronki, czyli 100 000 zł za najlepsze opowiadanie dla dzieci

„Piórko” Biedronki, czyli 100 000 zł za najlepsze opowiadanie dla dzieci

Sieć Biedronka po raz kolejny w miły sposób zaskoczyła nas zorganizowaniem akcji, mającej na celu wspieranie rozwoju czytelnictwa w Polsce. Tym razem zachęca pisarzy-amatorów do wzięcia udziału w konkursie na napisanie tekstu przeznaczonego dla najmłodszych. Nagroda dla zwycięzcy to aż 100 000 zł, dlatego warto zaprezentować od dawna skrywany talent.

Najważniejsze kryterium konkursu zakłada, że osoby chcące wziąć w nim udział muszą być debiutantami, mającymi wydanie książki dopiero przed sobą. Szczęścia powinni spróbować zwłaszcza ci z nas, którzy od niepamiętnych czasów szlifują swój warsztat pisarski w tajemnicy przed bliskimi, skrywając teksty w szufladach biurka. Dzięki tej inicjatywie istnieją szanse na to, że najmłodsze pokolenie odkryje piękno świata zamkniętego
w książkach.

Akcja „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” to przede wszystkim próba zareagowania na postępujący od 2006 roku spadek czytelnictwa. Sieć, przeznaczając tak dużą kwotę na nagrodę dla najlepszego tekstu, zwraca uwagę społeczeństwa na problem, jakim niewątpliwie jest zanik zainteresowania czytaniem, z którego rezygnuje (i do którego, niestety, przyznaje się) aż 58% Polaków. Biedronka ma nadzieję, że dzięki konkursowi dotrze do dzieci i zachęci je do odnalezienia przyjemności w sięgnięciu po książkę, a nie smartfona czy laptopa.

Oficjalnie „Piórko” rozpoczęło się 5 marca i potrwa do 21  kwietnia. Teksty o objętości w przedziale 20 000 – 60 000 znaków można przesyłać na stronę www.piorko2015.biedronka.pl, gdzie znajdziemy również szczegółowy regulamin i wytyczne, którymi powinniśmy się kierować podczas tworzenia konkursowego opowiadania. Jury złożone z profesjonalistów, między innymi z autorów książek dla dzieci (Renata Piątkowska, Rafał Witek), ilustratorów (Bohdan Butenko) oraz dziennikarza Jarosława Gugały,
11 czerwca wyłoni zwycięzcę.

Na tym jednak nie koniec. W drugim etapie konkursu wezmą udział utalentowani plastycznie amatorzy, którzy wykonają ilustracje do najlepszego tekstu. Dla mistrza rysunku Biedronka również przeznaczy 100 000 zł. Co ciekawe, sieć nie zabrania uczestnictwa w kolejnym etapie tym, którzy wcześniej byli zainteresowaniem stworzeniem historii dla najmłodszych, dlatego tym bardziej warto uruchomić swoją wyobraźnię  i zgłosić się do „Piórka”.

Powodzenia!

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: Biedronka, dla dzieci, konkurs, książki

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie