Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.03
2015
1209

Kobieta u mechanika

Kobieta u mechanika

Wciąż panuje przekonanie, że sprawami takimi jak naprawa samochodu powinien zajmować się mężczyzna – bo lepiej się zna, bo nie da się naciągnąć na dodatkowe zbędne naprawy czy części. Tymczasem kobiety coraz chętniej siadają za kierownicą, a także odwiedzają warsztaty i kupują akcesoria samochodowe. Feu Vert, firma specjalizująca się w naprawach samochodów, sprawdziła czy rzeczywiście kobiety czują się pewnie w warsztacie.

Motoryzacja nie jest typowo kobiecym tematem, a tym bardziej czynności związane z naprawą samochodu. Mimo to, jak pokazują dane Feu Vert, już 26% klientów to kobiety, które samodzielnie przyjeżdżają do serwisu, a 27% kobiet odwiedza również sklepy motoryzacyjne online w poszukiwaniu części i akcesoriów.

„Jak pokazują statystyki kobiety chętniej udają się do mechanika z prostymi rzeczami: wymianą opon, zakupem wycieraczek i płynu do spryskiwaczy, żarówek a także na przeglądy. Panie odwiedzające serwisy samochodowe mają jednak wciąż pewne obawy. Głównym zmartwieniem jest to, że zostanie im sprzedana niepotrzebna usługa lub zostaną użyte bardzo drogie części, zamiast ich równie dobrych tańszych odpowiedników. Ale i te bariery stopniowo znikają” – komentuje Dorota Gurbała, Kierownik ds. Reklamy i Marketingu, Feu Vert.

W dzisiejszych czasach  naprawa samochodu odbywa się w tak samo komfortowych warunkach jak, na przykład, wizyta u fryzjera.  Punkty są  zadbane i czyste. Obraz pana mechanika umazanego smarami w prowizorycznym warsztacie to już tylko wspomnienie. Dziś serwisy samochodowe to w większości miejsca, gdzie pracownicy są mili i uśmiechnięci. Można również na bieżąco przez szybę obserwować pracę mechaników.

„W większości serwisów samochodowych zaszły poważne zmiany w podejściu pracowników do klienta. Każdy klient jest uważnie wysłuchany, co pomaga mechanikom trafnie zdiagnozować problem. Potem krok po kroku omawiany jest zakres prac, które są wykonywane tylko za jego zgodą i po akceptacji kosztów. Nie ma też problemu z obserwowaniem prac prowadzonych przez mechaników przy samochodzie i dopytywaniu o szczegóły naprawy. Zaskoczeniem dla Pań może być fakt, że w niektórych warsztatach spotkają kobietę doradcę, dzięki czemu jeszcze szybciej znajdą wspólny język” – dodaje Andrzej Świątkowski, Kierownik Serwisu, Feu Vert.

 

 

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie