Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.03
2015
1209

Kobieta u mechanika

Kobieta u mechanika

Wciąż panuje przekonanie, że sprawami takimi jak naprawa samochodu powinien zajmować się mężczyzna – bo lepiej się zna, bo nie da się naciągnąć na dodatkowe zbędne naprawy czy części. Tymczasem kobiety coraz chętniej siadają za kierownicą, a także odwiedzają warsztaty i kupują akcesoria samochodowe. Feu Vert, firma specjalizująca się w naprawach samochodów, sprawdziła czy rzeczywiście kobiety czują się pewnie w warsztacie.

Motoryzacja nie jest typowo kobiecym tematem, a tym bardziej czynności związane z naprawą samochodu. Mimo to, jak pokazują dane Feu Vert, już 26% klientów to kobiety, które samodzielnie przyjeżdżają do serwisu, a 27% kobiet odwiedza również sklepy motoryzacyjne online w poszukiwaniu części i akcesoriów.

„Jak pokazują statystyki kobiety chętniej udają się do mechanika z prostymi rzeczami: wymianą opon, zakupem wycieraczek i płynu do spryskiwaczy, żarówek a także na przeglądy. Panie odwiedzające serwisy samochodowe mają jednak wciąż pewne obawy. Głównym zmartwieniem jest to, że zostanie im sprzedana niepotrzebna usługa lub zostaną użyte bardzo drogie części, zamiast ich równie dobrych tańszych odpowiedników. Ale i te bariery stopniowo znikają” – komentuje Dorota Gurbała, Kierownik ds. Reklamy i Marketingu, Feu Vert.

W dzisiejszych czasach  naprawa samochodu odbywa się w tak samo komfortowych warunkach jak, na przykład, wizyta u fryzjera.  Punkty są  zadbane i czyste. Obraz pana mechanika umazanego smarami w prowizorycznym warsztacie to już tylko wspomnienie. Dziś serwisy samochodowe to w większości miejsca, gdzie pracownicy są mili i uśmiechnięci. Można również na bieżąco przez szybę obserwować pracę mechaników.

„W większości serwisów samochodowych zaszły poważne zmiany w podejściu pracowników do klienta. Każdy klient jest uważnie wysłuchany, co pomaga mechanikom trafnie zdiagnozować problem. Potem krok po kroku omawiany jest zakres prac, które są wykonywane tylko za jego zgodą i po akceptacji kosztów. Nie ma też problemu z obserwowaniem prac prowadzonych przez mechaników przy samochodzie i dopytywaniu o szczegóły naprawy. Zaskoczeniem dla Pań może być fakt, że w niektórych warsztatach spotkają kobietę doradcę, dzięki czemu jeszcze szybciej znajdą wspólny język” – dodaje Andrzej Świątkowski, Kierownik Serwisu, Feu Vert.

 

 

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie