Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.01
2015
1209

Zwycięscy plebiscytu Wybór Konsumenta

Zwycięscy plebiscytu Wybór Konsumenta

Konsumenci wybrali 29 przodujących marek polskiego rynku. Plebiscyt opierał się wyłącznie na opinii klientów testujących dany produkt czy usługę. Wyniki badania wyłoniły liderów, którzy doskonale dostosowują się do wymagań konsumentów.

W przeprowadzonym plebiscycie wzięło udział łącznie 116 marek. Na bazie projektów przeprowadzonych już w innych krajach ustalono 29 kategorii, a z każdej z nich wyłoniono zwycięzcę. Wybór Konsumenta to badanie oparte wyłącznie na opinii konsumentów. Aby rezultat jak najlepiej odzwierciedlał stosunek konsumentów do marek, zastosowano szereg form badawczych maksymalnie przybliżających testującego do produktu.

Technika badawcza

Badania podzielono na kilka etapów. Na początku wyselekcjonowano najwyżej oceniane cechy produktów i usług oferowanych przez marki biorące udział w konkursie. Następnie uczestnicy badania, czyli konsumenci, ustalili kolejność cech od najbardziej do najmniej istotnych dla decyzji podejmowanych podczas zakupów. Kolejnym krokiem było wybranie tych najważniejszych i dalsza ich analiza w obrębie danej kategorii. Szczegółowe badania wyłoniły najlepsze marki w danej dziedzinie.

Do każdej usługi i produktu dopasowano odpowiednią formę testu, aby zoptymalizować wyniki. Wykorzystano testy sensoryczne, tzw. home test, call center, sondy online, technikę mystery shopper czy techniki mieszane. Oprócz zgłoszonej do plebiscytu marki bada się również jej konkurencję właściwą dla kategorii działalności. Dzięki temu określa się pozycję względem pozostałych firm.

Zwycięzcy

W każdej z 29 kategorii wyłoniono lidera działającego na polskim rynku. Wśród supermarketów najlepszy okazał się Piotr i Paweł – aż 88% klientów jest zadowolonych z jego usług.  W kategorii „perfumeria” liderem okazała się Sephora, uzyskując 86% zaufania testujących. Najwyższą pozycję pośród zmywarek zdobyła marka Whirpool. 92% użytkowników ceni sobie jej produkty. Przodującym sklepem dyskontowym jest Biedronka, biurem podróży – Neckermann. Liderem banków mianowano Millenium, w przypadku usług ubezpieczeniowych jest nim Liberty Direct. Najlepsze tablety oferuje Samsung, a tabletki do zmywarek – Fairy.

Od czego się zaczęło?

Wybór Konsumenta to polski debiut. Swoje źródła ma w Portugalii, gdzie po raz pierwszy opracowano projekt badania i jego metody badawcze. Tam odniósł ogromny sukces i właśnie dlatego tak entuzjastycznie odbierany jest w naszym kraju.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie