Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.10
2014
1209

4 października – Światowy Dzień Zwierząt

4 października – Światowy Dzień Zwierząt

W niedzielę 4 października przypada doroczne ogólnoświatowe święto zwierząt. Obchody tego dnia mają na celu wzrost świadomości praw braci mniejszych. W świętowanie oprócz organizacji ekologicznych i non-profit włączają się też duże sieci sklepowe.

 

Patronem – św. Franciszek


4 października został wybrany nieprzypadkowo. Jest to także dzień, w którym wspominamy św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święty głosił braterstwo wszystkich mieszkańców Ziemi i wyrzekł się wszelkiej dominacji człowieka nad innymi stworzeniami. 4 października został oficjalnie uznany jako Światowy Dzień Zwierząt w 1931 r. na konwencji we Florencji. Jednocześnie ta data rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. W Polsce obchody tego dnia zostały po raz pierwszy zorganizowane w 1993r.


Pomagać każdy może


W trakcie Światowego Dnia i Tygodnia Zwierząt organizowane są wydarzenia i imprezy, których celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwu na problem pokrzywdzonych przez los i innych ludzi zwierząt oraz wskazanie sposobów pomocy czworonożnym pensjonariuszom schronisk. Jednym z nich jest dostarczanie produktów pierwszej potrzeby na zbliżającą się zimę do azylów dla zwierząt. Są to m.in. koce, pościel, karma. W tym względzie wiodące sieci marketów postanowiły się włączyć w pomoc i przygotowały atrakcyjne promocje. Obniżki na karmy suche i mokre, tak dla psów, jak i kotów oraz innych milusińskich można znaleźć m.in. w Carrefourze i Tesco.


Prezent dla pupila


 Ci z nas, którzy są szczęśliwymi posiadaczami futrzanego przyjaciela mogą wykorzystać Światowy Dzień Zwierząt do rozpieszczenia swojego zwierzaka. Sieci Biedronka i POLOmarket proponują, oprócz przekąsek, serię atrakcyjnych zabawek i akcesoriów dla zwierząt, m.in. drapaki, domki, legowiska, transportery, poidełka. Ci zaś, którzy jeszcze nie mają podopiecznych – może warto się zastanowić nad adopcją? Dla bezdomnego zwierzaka znającego tylko schronisko byłby to najlepszy prezent w dniu jego święta.

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie