Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.08
2014
1209

Postaw się Putinowi - na różne sposoby

Postaw się Putinowi - na różne sposoby

Rozpoczęta trzy tygodnie temu przez Puls Biznesu akcja „Jedz jabłka – postaw się Putinowi” bije rekordy popularności w Internecie. Chociaż owoce te świetnie smakują na surowo, warto dla własnej przyjemności zróżnicować sobie jabłkowe metody złoszczenia Putina.

Na złość Putinowi


Akcja ma na celu zademonstrowanie sprzeciwu wobec odwetowego embarga Rosji na polskie owoce i warzywa. „Jedz jabłka” błyskawicznie podbiło media. Zaczęło się od artykułu opublikowanego przez Puls Biznesu. Nawoływał on do jedzenia polskich jabłek i picia cydru. W mediach społecznościowych nastąpił wysyp selfie z jabłkami. Przyłączyli się do niej nie tylko klienci, ale także politycy, dziennikarze i celebryci. Zakaz wwozu do Rosji nie dotyczy jedynie jabłek – embargo objęło świeże polskie owoce i warzywa, czyli także gruszki, wiśnie, czereśnie, nektarynki i śliwki oraz wszystkie rodzaje kapusty. Świeżą polską ofertę na zakazane w Rosji produkty można znaleźć obecnie w Freshmarkiecie, Carrefourze czy Tesco. Do akcji można więc się włączyć nie tylko kupując jabłka, ale polskie owoce i warzywa w ogóle. Jeśli jednak jesteśmy przy tych owocach, można urozmaicić sobie jadłospis nie tylko o ich surowe wersje, ale także przetworzone.


Zupy


Na gorące letnie dni idealne są zupy ze świeżych owoców. Są one proste i szybkie w przygotowaniu. Do przyrządzenia przejrzystych wersji warto zaopatrzyć się w sokownik. Uzyskuje on sok ze świeżych owoców, poddając je działaniu wysokiej temperatury z pary wodnej (na podobnej zasadzie co parowar). Obecnie dobra oferta na sokownik znajduje się
w Carrefourze. Do gęstych wersji (zupy-krem) dobrze pomóc sobie blenderem. Poręczną wersję ręczną za przystępną cenę można dostać w MyCenter 
i w Auchan.


Dania główne


Owoce są ciekawym i dobrym dodatkiem do drugich dań – pomagają tworzyć wariacje sprawdzonych przepisów. Jabłka, wiśnie czy śliwki mogą być ciekawym dodatkiem do pieczonych czy smażonych mięs. Tradycyjnie są też dodawane do naleśników. Sezon grillowy w pełni, dorzucenie na ruszt jabłka jest dobrym pomysłem. (Szerszą ofertę grillową można obecnie znaleźć w Lidlu, a jeśli chodzi o akcesoria to w Castoramie i Nomi).


Soki i przetwory


Lato jest najlepszą (bo co roku powtarzaną) okazją do picia świeżo wyciskanych soków. Wyciska się je za pomocą wspomnianego już sokownika lub dobrze znanej wszystkim sokowirówki. Zaopatrzyć się w nią można obecnie np. w Leclercu. Nie ma też przeszkód w eksperymetowaniu z sorbetami i smoothies. Powoli zbliża się także sezon na przetwory. Promocja na owoce i akcesoria związane z domową produkcją, dżemów, weków, marynat itd. trwa właśnie w Auchan.

 

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: Carrefour, cydr, Freshmarket, jabłka, Lidl, owoce

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?
Polecamy
01.10
2018
1209

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?

Już niebawem wszystkie kobiety dbające o piękny i niepowtarzalny wygląd będą mogły zakupić ulubione kosmetyki w niebywale niskiej cenie. Otóż sieć sklepów Rossmann, po raz kolejny szykuje się do kultowej promocji kosmetyków.

Czytaj więcej »
W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!
Polecamy
28.09
2018
1209

W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!

Julia ma zdiagnozowany złośliwy nowotwór, trwa walka o jej życie...

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie