Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.08
2014
1209

Postaw się Putinowi - na różne sposoby

Postaw się Putinowi - na różne sposoby

Rozpoczęta trzy tygodnie temu przez Puls Biznesu akcja „Jedz jabłka – postaw się Putinowi” bije rekordy popularności w Internecie. Chociaż owoce te świetnie smakują na surowo, warto dla własnej przyjemności zróżnicować sobie jabłkowe metody złoszczenia Putina.

Na złość Putinowi


Akcja ma na celu zademonstrowanie sprzeciwu wobec odwetowego embarga Rosji na polskie owoce i warzywa. „Jedz jabłka” błyskawicznie podbiło media. Zaczęło się od artykułu opublikowanego przez Puls Biznesu. Nawoływał on do jedzenia polskich jabłek i picia cydru. W mediach społecznościowych nastąpił wysyp selfie z jabłkami. Przyłączyli się do niej nie tylko klienci, ale także politycy, dziennikarze i celebryci. Zakaz wwozu do Rosji nie dotyczy jedynie jabłek – embargo objęło świeże polskie owoce i warzywa, czyli także gruszki, wiśnie, czereśnie, nektarynki i śliwki oraz wszystkie rodzaje kapusty. Świeżą polską ofertę na zakazane w Rosji produkty można znaleźć obecnie w Freshmarkiecie, Carrefourze czy Tesco. Do akcji można więc się włączyć nie tylko kupując jabłka, ale polskie owoce i warzywa w ogóle. Jeśli jednak jesteśmy przy tych owocach, można urozmaicić sobie jadłospis nie tylko o ich surowe wersje, ale także przetworzone.


Zupy


Na gorące letnie dni idealne są zupy ze świeżych owoców. Są one proste i szybkie w przygotowaniu. Do przyrządzenia przejrzystych wersji warto zaopatrzyć się w sokownik. Uzyskuje on sok ze świeżych owoców, poddając je działaniu wysokiej temperatury z pary wodnej (na podobnej zasadzie co parowar). Obecnie dobra oferta na sokownik znajduje się
w Carrefourze. Do gęstych wersji (zupy-krem) dobrze pomóc sobie blenderem. Poręczną wersję ręczną za przystępną cenę można dostać w MyCenter 
i w Auchan.


Dania główne


Owoce są ciekawym i dobrym dodatkiem do drugich dań – pomagają tworzyć wariacje sprawdzonych przepisów. Jabłka, wiśnie czy śliwki mogą być ciekawym dodatkiem do pieczonych czy smażonych mięs. Tradycyjnie są też dodawane do naleśników. Sezon grillowy w pełni, dorzucenie na ruszt jabłka jest dobrym pomysłem. (Szerszą ofertę grillową można obecnie znaleźć w Lidlu, a jeśli chodzi o akcesoria to w Castoramie i Nomi).


Soki i przetwory


Lato jest najlepszą (bo co roku powtarzaną) okazją do picia świeżo wyciskanych soków. Wyciska się je za pomocą wspomnianego już sokownika lub dobrze znanej wszystkim sokowirówki. Zaopatrzyć się w nią można obecnie np. w Leclercu. Nie ma też przeszkód w eksperymetowaniu z sorbetami i smoothies. Powoli zbliża się także sezon na przetwory. Promocja na owoce i akcesoria związane z domową produkcją, dżemów, weków, marynat itd. trwa właśnie w Auchan.

 

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: Carrefour, cydr, Freshmarket, jabłka, Lidl, owoce

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie