Blog - Najnowsze informacje o promocjach


20.05
2014
1209

Osiedlowe sklepiki wciąż na prowadzeniu

Osiedlowe sklepiki wciąż na prowadzeniu

Dyskonty i supermarkety wyrastają na polskim rynku jak grzyby po deszczu i starają się pozyskiwać klientów na różne sposoby. Okazuje się jednak, że coraz częściej wybieramy zakupy w niewielkich osiedlowych sklepikach.

Co trzeci Polak deklaruje, że najczęściej odwiedza sklepy, znajdujące się w pobliżu miejsca zamieszkania, takie jak np. Odido. Aż 44% respondentów podaje bliską odległość od domu jako najważniejszy czynnik przy wyborze sklepu. Dużą przewagą osiedlowych sklepików nad innymi formatami jest również dobór odpowiedniego asortymentu oraz konkurencyjne ceny.

W stronę klienta

Osiedlowe sklepy są bardzo blisko swoich klientów, mogą więc odpowiadać na ich codzienne potrzeby. Oferta produktów może być na bieżąco dopasowywana do najpopularniejszych zapytań odwiedzających, którzy często znani są sprzedawcom z imienia i nazwiska.

Osiedlowe sklepiki przyciągają klientów również większym komfortem zakupów – nie ma tu mowy o kilkunastometrowych kolejkach, godzinach spędzonych pomiędzy półkami czy przepychaniu się przez tłumy ludzi, z wyładowanymi do granic możliwości koszykami. Zakupy są szybkie, sprawne i… tanie. Kupujemy bowiem mniej i rozsądniej, ograniczając się tylko do produktów, których faktycznie na co dzień potrzebujemy, a w dodatku wiele sklepów osiedlowych coraz częściej oferuje ceny konkurencyjne do supermarketów .
 

Niezachwiana pozycja

Wydawać się może, że osiedlowe sklepy zostaną wyparte przez dyskonty i supermarkety. Tymczasem sklepiki te, zrzeszone pod jedną siecią w ramach franczyzy, mogą zwiększyć swoją konkurencyjność poprzez spójną politykę cenową, szkolenia z zakresu obsługi klienta czy jednolity layout, budujący przywiązanie do marki. Przykładem sieci franczyzowej jest Odido, zrzeszające od 2011 roku 2000 osiedloweych sklepów spożywczych na terenie całej Polski.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: Odido, osiedlowe, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie