Blog - Najnowsze informacje o promocjach


20.05
2014
1209

Osiedlowe sklepiki wciąż na prowadzeniu

Osiedlowe sklepiki wciąż na prowadzeniu

Dyskonty i supermarkety wyrastają na polskim rynku jak grzyby po deszczu i starają się pozyskiwać klientów na różne sposoby. Okazuje się jednak, że coraz częściej wybieramy zakupy w niewielkich osiedlowych sklepikach.

Co trzeci Polak deklaruje, że najczęściej odwiedza sklepy, znajdujące się w pobliżu miejsca zamieszkania, takie jak np. Odido. Aż 44% respondentów podaje bliską odległość od domu jako najważniejszy czynnik przy wyborze sklepu. Dużą przewagą osiedlowych sklepików nad innymi formatami jest również dobór odpowiedniego asortymentu oraz konkurencyjne ceny.

W stronę klienta

Osiedlowe sklepy są bardzo blisko swoich klientów, mogą więc odpowiadać na ich codzienne potrzeby. Oferta produktów może być na bieżąco dopasowywana do najpopularniejszych zapytań odwiedzających, którzy często znani są sprzedawcom z imienia i nazwiska.

Osiedlowe sklepiki przyciągają klientów również większym komfortem zakupów – nie ma tu mowy o kilkunastometrowych kolejkach, godzinach spędzonych pomiędzy półkami czy przepychaniu się przez tłumy ludzi, z wyładowanymi do granic możliwości koszykami. Zakupy są szybkie, sprawne i… tanie. Kupujemy bowiem mniej i rozsądniej, ograniczając się tylko do produktów, których faktycznie na co dzień potrzebujemy, a w dodatku wiele sklepów osiedlowych coraz częściej oferuje ceny konkurencyjne do supermarketów .
 

Niezachwiana pozycja

Wydawać się może, że osiedlowe sklepy zostaną wyparte przez dyskonty i supermarkety. Tymczasem sklepiki te, zrzeszone pod jedną siecią w ramach franczyzy, mogą zwiększyć swoją konkurencyjność poprzez spójną politykę cenową, szkolenia z zakresu obsługi klienta czy jednolity layout, budujący przywiązanie do marki. Przykładem sieci franczyzowej jest Odido, zrzeszające od 2011 roku 2000 osiedloweych sklepów spożywczych na terenie całej Polski.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: Odido, osiedlowe, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie