Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.02
2014
1209

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

Zbliża się już czas pączków i faworków. Dzień, w którym każdy zapomina o liczeniu kalorii, diecie, wyrzeczeniach. Badania pokazały, że Polak zjada średnio 2,5 pączka tego dnia. A Ty? Ile dasz radę zjeść?

 

Kiedy jest tłusty czwartek?


W naszej tradycji tłusty czwartek to zawsze ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Przypada on na ostatni tydzień karnawału. Jako, że Święta Wielkiej Nocy są ruchome, to tłusty czwartek nie wypada co roku w ten sam dzień. W tym roku jest on 27 lutego. A to oznacza, że do tego pięknego dnia, pełnego słodkości i obżarstwa zostało niewiele dni!

Na tłusty czwartek


W tłusty czwartek każdy powinien zjeść choć jednego pączka. Pewien przesąd głosi, że kto nie zje niczego tłustego i kalorycznego tego dnia, ten nie będzie miał szczęścia i powodzenia w życiu! Zatem warto nie ryzykować. Tradycja jedzenia pączków pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej do środka wybranego drożdżowego ciastka wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła na pączka z ,,niespodzianką” w środku mogła cieszyć się szczęściem przez całe życie. Staropolskie przysłowie mówi: ,, Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła’’. Zgodnie z tradycją potrawy powinno się przygotowywać samemu, jednak nie każdy ma czas i nie każdy potrafi piec ciasta. Warto zatem skorzystać z promocji, które oferują nam sklepy, między innymi supermarket Tesco.

Potrawy na tłusty czwartek


Tradycyjnymi potrawami są nie tylko pączki, ale również i faworki. W tym okresie bardzo dużo sklepów wychodzi nam naprzeciw i w swoich ofertach mają promocje nie tylko na gotowe już potrawy, ale także na produkty, niezbędne do samodzielnego ich przygotowania. Ogromny wybór słodkości oferuje nam hipermarket Real – nadziewane pączki, donuty w polewie, paluchy jogurtowe, kule serowe oraz faworki. Natomiast w gazetce EKO znajdziemy nie tylko gotowe produkty, ale także proste przepisy. Wszelkich promocji szukaj także w Auchan, Rast oraz Delikatesach Jabłuszko.

Promocyjni.pl życzą pełnego słodkości tłustego czwartku!

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie