Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.02
2014
1209

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

Zbliża się już czas pączków i faworków. Dzień, w którym każdy zapomina o liczeniu kalorii, diecie, wyrzeczeniach. Badania pokazały, że Polak zjada średnio 2,5 pączka tego dnia. A Ty? Ile dasz radę zjeść?

 

Kiedy jest tłusty czwartek?


W naszej tradycji tłusty czwartek to zawsze ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Przypada on na ostatni tydzień karnawału. Jako, że Święta Wielkiej Nocy są ruchome, to tłusty czwartek nie wypada co roku w ten sam dzień. W tym roku jest on 27 lutego. A to oznacza, że do tego pięknego dnia, pełnego słodkości i obżarstwa zostało niewiele dni!

Na tłusty czwartek


W tłusty czwartek każdy powinien zjeść choć jednego pączka. Pewien przesąd głosi, że kto nie zje niczego tłustego i kalorycznego tego dnia, ten nie będzie miał szczęścia i powodzenia w życiu! Zatem warto nie ryzykować. Tradycja jedzenia pączków pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej do środka wybranego drożdżowego ciastka wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła na pączka z ,,niespodzianką” w środku mogła cieszyć się szczęściem przez całe życie. Staropolskie przysłowie mówi: ,, Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła’’. Zgodnie z tradycją potrawy powinno się przygotowywać samemu, jednak nie każdy ma czas i nie każdy potrafi piec ciasta. Warto zatem skorzystać z promocji, które oferują nam sklepy, między innymi supermarket Tesco.

Potrawy na tłusty czwartek


Tradycyjnymi potrawami są nie tylko pączki, ale również i faworki. W tym okresie bardzo dużo sklepów wychodzi nam naprzeciw i w swoich ofertach mają promocje nie tylko na gotowe już potrawy, ale także na produkty, niezbędne do samodzielnego ich przygotowania. Ogromny wybór słodkości oferuje nam hipermarket Real – nadziewane pączki, donuty w polewie, paluchy jogurtowe, kule serowe oraz faworki. Natomiast w gazetce EKO znajdziemy nie tylko gotowe produkty, ale także proste przepisy. Wszelkich promocji szukaj także w Auchan, Rast oraz Delikatesach Jabłuszko.

Promocyjni.pl życzą pełnego słodkości tłustego czwartku!

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie