Blog - Najnowsze informacje o promocjach


25.09
2013
1209

Grzybobranie - i co dalej?

Grzybobranie - i co dalej?

Mamy koniec września, jesień, a więc nadszedł czas na grzybobranie. Samo chodzenie na grzyby to nie wszystko. Co później mamy robić z tymi grzybami?

Jeżeli chodzi o wykorzystanie grzybów w kuchni to możemy je suszyć, dusić, smażyć, gotować i marynować. Suszone przydadzą się szczególnie na święta do potraw wigilijnych. Duszenie, oczywiście skończy się grzybową duszonką, Smażyć możemy m.in. kanie i smardze – z lekką panierką będą naprawdę pyszne. Z gotowanych najlepiej zrobić zupę grzybową lub sos do mięsa. Natomiast marynowanie – bardzo łatwo możemy zrobić marynowane grzybki, które później możemy zajadać do obiadu lub postawić na stole, jako przekąskę. Jak marynować? To wcale nie jest takie trudne.

Ważne!

Do marynowania wybieramy tylko małe lub średnie, młode i jędrne grzyby. Duże będą źle wyglądać, a stare i „rozklapciałe” sztuki – po prostu rozpadną się.

Co potrzebujemy?

Na przygotowanie 2 słoików ok. 400ml:

Grzyby czyścimy dokładnie, pozostawiając jedynie kapelusz z krótką nóżką. Wrzucamy na wrzącą wodę i tak gotujemy przez ok. 10 minut.  Po ostudzeniu, układamy je w słoikach i dodajemy po kilka kawałków cebuli. Na marynatę potrzebujemy zagotować wodę z octem, solą, cukrem i przyprawami. Gotujemy dosłownie kilka minut. I takim przygotowanym, gorącym roztworem zalewamy grzyby. Pamiętajmy, aby wszystkie grzyby były zanurzone. Słoiki dokładnie zakręcamy i pasteryzujemy. Po wystygnięciu najlepiej przechowywać je w piwnicy lub schowkach.

 

 

Jeżeli nie lubicie zbierać grzybów, na pewno znajdziecie je świeże do kupienia na targowiskach. Najlepsze są podgrzybki, prawdziwki i koźlary. Ale można też próbować z innymi jadalnymi gatunkami wink

A jeżeli nie uśmiecha Wam się ani zbieranie grzybów, ani gotowanie marynaty – możecie kupić gotowe słoiczki z marynowanymi grzybkami. Dostaniecie je m.in. w sieci Krakowski Kredens.

Więcej wpisów z bloga

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?
Polecamy
01.10
2018
1209

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?

Już niebawem wszystkie kobiety dbające o piękny i niepowtarzalny wygląd będą mogły zakupić ulubione kosmetyki w niebywale niskiej cenie. Otóż sieć sklepów Rossmann, po raz kolejny szykuje się do kultowej promocji kosmetyków.

Czytaj więcej »
W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!
Polecamy
28.09
2018
1209

W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!

Julia ma zdiagnozowany złośliwy nowotwór, trwa walka o jej życie...

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie