Blog - Najnowsze informacje o promocjach


16.09
2013
1209

Sportowa jesień

Sportowa jesień

Lato się kończy, ciepłe dni również, ale w dalszym ciągu powinniśmy dbać o naszą sylwetkę. Najlepsze są oczywiście dieta i sport. Z racji tego, że o zdrowej diecie pisaliśmy jakiś czas temu, nadszedł czas na aktywność sportową.

Pogoda nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, ale to nie znaczy, że możemy porzucić sport na jesienno-zimowy czas. Wręcz przeciwnie. Wystarczy tylko zmienić rodzaj aktywności.

Pływanie

Pływać możemy i w lecie, i w zimie. W końcu od czego mamy zamknięte pływalnie? Rozejrzyjcie się, a na pewno znajdziecie taki basen, gdzieś w pobliżu miejsca zamieszkania, pracy, szkoły. Wstęp przeważnie nie jest dużym wydatkiem. Bilet normalny to koszt 10-20zł. Tańsze są oczywiście karnety: miesięczne, 3-miesięczne, półroczne, a czasem nawet roczne.

Aby pływać nie potrzebujemy również żadnego drogocennego sprzętu. Wystarczy kostium kąpielowy, który na pewno znajdziecie chociażby w Intersport i Bon Prix, czepek i okularki, które znajdziecie np. w ofercie E.Leclerc

Siłownia

Te miejsca pojawiają się jedna po drugiej. Osobiście w pobliżu domu mam jakieś 3 siłownie do wyboru. Bilety wstępu kosztują podobnie, jak na pływalnię. Możecie również wybrać karnety. A na siłowni ćwiczyć wybrane partie ciała, na wybranych urządzeniach. Przeważnie w każdej znajdziecie bieżnię, hantle itp. Warto jednak porozmawiać przed ćwiczeniami z trenerem, aby ustalić odpowiednie ćwiczenia.

Pamiętajcie: niektórymi ćwiczeniami można sobie tylko zaszkodzić!

Joga

To zestaw ćwiczeń fizycznych i umysłowych, uprawianych głównie dla zdrowia, wywodzących się z kultury indyjskiej. Są to ćwiczenia nie obciążające, w większym stopniu, organizmu i ciała. Na tych zajęciach można się zrelaksować, wyciszyć i poznać możliwości swojego ciała.

Zajęcia te są większym wydatkiem. Za jedne zajęcia trzeba zapłacić ok.30 zł. Choć przeważnie są karnety miesięczne lub 3-miesięczne.

Warto zaopatrzyć się w matę do jogi (zerknijcie do gazetki GO Sport) i w wygodny, elastyczny strój do ćwiczeń. Dla kobiet dobrze się sprawdzą legginsy – znajdziecie je w wielu sklepach, m.in. Tchibo, Real

 

 

Zajęcia domowe

Jeżeli nie chcecie wychodzić z domu, możecie uprawiać sport również w zaciszu domowym.

Rowerek stacjonarny będzie dobrym zakupem. Jest to wydatek jednorazowy, za to korzyści nawet na kilka lat. Można dostać takie rowerki, które się bardzo łatwo składa, przez co są wygodne do przechowywania. Duży wybór rowerków jest obecnie dostępnych w sieci Selgros.

Przy ćwiczeniu możemy włączyć sobie jakiś film, czy serial i połączyć przyjemne z pożytecznym laugh

Skakanka, czyli przedmiot znany głównie z dzieciństwa. Kiedyś była fajną zabawą, teraz może być naprawdę skutecznym ćwiczeniem. Jedyna wada – trzeba mieć trochę wolnego miejsca, by bezpiecznie na niej skakać.

Podsumowując, mamy naprawdę duży wybór ćwiczeń i różnych aktywności fizycznych, które możemy wykonywać, jak wieje, pada deszcz, czy śnieg. Wystarczy tylko chcieć. Bo chciać – to móc!

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie