Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.09
2013
1209

Zdrowa żywność prosto ze sklepu

Zdrowa żywność prosto ze sklepu

Mimo iż coraz więcej ludzi przychyla się ku zdrowemu stylowi życia, coraz więcej aktywnie spędza swój czas, nadal zbyt mało uwagi poświęcamy zawartości naszych talerzy. Zdrowa żywność ekologiczna odstrasza czasem kilkukrotnie większymi cenami, ale nie mamy się czym przejmować – wystarczy znać kilka podstawowych zasad i produktów, które dostępne są w każdym sklepie. Już po niedługim czasie powinniśmy odczuć ich zbawienny efekt.

Zamieńmy kilka nadużywanych składników na ich pełnowartościowe odpowiedniki. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest stosowanie pełnoziarnistych makaronów i brązowego ryżu. Obfitują one w węglowodany złożone, które stopniowe uwalniają się w organizmie i zasilają go sporą porcją energii. Ryże i otręby po dobrej cenie oferuje sieć Słoneczko, a po makarony odsyłamy do sklepów Carrefour :)     


Zawsze miej przy sobie porcję owoców i warzyw na przekąskę. Wszystkie zawierają zróżnicowane ilości witamin i składników mineralnych. Banany są pożywne, ale z racji na wysoką kaloryczność nie zaleca się ich osobom na dietach. Jak zawsze po porcje dorodnych owoców odsyłamy do Biedronki  - w szczególności jabłka i banany. Dobrze również śledzić promocje w Tesco, gdzie zależnie od dnia możemy kupić owoce, warzywa bądź grzyby nawet do 30% taniej.

 

Warto przyjrzeć się również mięsu i tłustą wieprzowinę zastąpić chudym mięsem białym, np. rybim. Nie tylko znajduje się w nim mniej tłuszczu, ale również jod, fosfor, wapń oraz łatwo przyswajalne i wysoko wartościowe białko.  Dla każdego rybomaniaka ciekawą opcją jest dostępny od zestaw z filetami z ziemniaka i cząstkami ziemniaka.


 Przyswojenie tych kilku prostych zasad nie powinno nastręczać żadnych problemów. Zaopatrzyć się w te produkty możemy w każdym, nawet najmniejszym osiedlowym sklepie, dlatego warto wyjść na krótki spacer, przejrzeć najnowsze promocje i wrzucić coś zdrowego na ruszt :)

 

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie