Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.09
2013
1209

Zdrowa żywność prosto ze sklepu

Zdrowa żywność prosto ze sklepu

Mimo iż coraz więcej ludzi przychyla się ku zdrowemu stylowi życia, coraz więcej aktywnie spędza swój czas, nadal zbyt mało uwagi poświęcamy zawartości naszych talerzy. Zdrowa żywność ekologiczna odstrasza czasem kilkukrotnie większymi cenami, ale nie mamy się czym przejmować – wystarczy znać kilka podstawowych zasad i produktów, które dostępne są w każdym sklepie. Już po niedługim czasie powinniśmy odczuć ich zbawienny efekt.

Zamieńmy kilka nadużywanych składników na ich pełnowartościowe odpowiedniki. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest stosowanie pełnoziarnistych makaronów i brązowego ryżu. Obfitują one w węglowodany złożone, które stopniowe uwalniają się w organizmie i zasilają go sporą porcją energii. Ryże i otręby po dobrej cenie oferuje sieć Słoneczko, a po makarony odsyłamy do sklepów Carrefour :)     


Zawsze miej przy sobie porcję owoców i warzyw na przekąskę. Wszystkie zawierają zróżnicowane ilości witamin i składników mineralnych. Banany są pożywne, ale z racji na wysoką kaloryczność nie zaleca się ich osobom na dietach. Jak zawsze po porcje dorodnych owoców odsyłamy do Biedronki  - w szczególności jabłka i banany. Dobrze również śledzić promocje w Tesco, gdzie zależnie od dnia możemy kupić owoce, warzywa bądź grzyby nawet do 30% taniej.

 

Warto przyjrzeć się również mięsu i tłustą wieprzowinę zastąpić chudym mięsem białym, np. rybim. Nie tylko znajduje się w nim mniej tłuszczu, ale również jod, fosfor, wapń oraz łatwo przyswajalne i wysoko wartościowe białko.  Dla każdego rybomaniaka ciekawą opcją jest dostępny od zestaw z filetami z ziemniaka i cząstkami ziemniaka.


 Przyswojenie tych kilku prostych zasad nie powinno nastręczać żadnych problemów. Zaopatrzyć się w te produkty możemy w każdym, nawet najmniejszym osiedlowym sklepie, dlatego warto wyjść na krótki spacer, przejrzeć najnowsze promocje i wrzucić coś zdrowego na ruszt :)

 

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie