Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.05
2013
1209

Szmaragdy i diamenty, perły i brylanty…

Szmaragdy i diamenty, perły i brylanty…

Od zarania dziejów biżuteria odgrywała bardzo ważną rolę. Oprócz tego, że była ozdobą, pełniła także funkcje użytkowe (np. agrafy czy broszki) oraz religijne – wszelkie talizmany i amulety. Biżuteria stawała się nieraz oznaką władzy, klasy społecznej, etc.

Dziś oczywiście te funkcje nie uległy większym zmianom. Stale zmieniają się jedynie moda, wykonanie oraz pomysły. Zwłaszcza kobiety chcą mieć w swoim posiadaniu różnorodną biżuterię, a biorąc pod uwagę fakt, że jest łatwo dostępna, każdy może wybrać tę odpowiednią dla siebie.

Biżuteria sztuczna jest bardzo powszechna i znajduje się w ofercie wielu drogerii i sklepów. Warto jednak pokusić się o kilka słów na temat biżuterii z kamieni szlachetnych – tej z wyższej półki.


Bez wątpienia kuszące są szmaragdy. Są one odmianą berylu, a ich nazwa pochodzi z greki i oznacza kolor zielony. Unikalne są także diamenty. Ich etymologia jest bardzo ciekawa – nazwa pochodzi od starogreckiego słowa „niezniszczalny”. Nazwa odpowiada właściwościom diamentów – są wyjątkowo twarde. Specjalnie oszlifowane diamenty to brylanty.


Osobną uwagę można poświęcić perłom, które stały się inspiracją dla wielu artystów w różnych dziedzinach sztuki. Perły powstają na skutek reakcji na obecność ciała obcego w muszli. O perłach krążą fascynujące opowieści. Ponoć pierwsze miały być łzami aniołów. Przypisywano im szczególne właściwości lecznicze, zalecano stosowanie w przypadku chorób fizycznych, a także psychicznych.
Salony z biżuterią oferują wyrafinowane kolekcje. Każdy z nas może nacieszyć swój wzrok i obejrzeć wyjątkowe katalogi, do czego bardzo gorąco zachęcamy!

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: biżuteria, luksus, moda

Obserwuj nas

Komentarze


comments powered byDisqus

Więcej wpisów z bloga

Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »
Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?
Poradnik
16.02
2018
1209

Dieta bez węglowodanowa – na czym polega ?

Bądźmy szczerzy - całkowicie wyeliminować węglowodanów z diety się nie da. Jest to niewykonalne, niezdrowe i niemądre. Węglowodany są niezbędne w zdrowym jadłospisie, gdyż organizm uzyskuje z nich energię, a także błonnik pokarmowy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie