Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.05
2013
1209

Szmaragdy i diamenty, perły i brylanty…

Szmaragdy i diamenty, perły i brylanty…

Od zarania dziejów biżuteria odgrywała bardzo ważną rolę. Oprócz tego, że była ozdobą, pełniła także funkcje użytkowe (np. agrafy czy broszki) oraz religijne – wszelkie talizmany i amulety. Biżuteria stawała się nieraz oznaką władzy, klasy społecznej, etc.

Dziś oczywiście te funkcje nie uległy większym zmianom. Stale zmieniają się jedynie moda, wykonanie oraz pomysły. Zwłaszcza kobiety chcą mieć w swoim posiadaniu różnorodną biżuterię, a biorąc pod uwagę fakt, że jest łatwo dostępna, każdy może wybrać tę odpowiednią dla siebie.

Biżuteria sztuczna jest bardzo powszechna i znajduje się w ofercie wielu drogerii i sklepów. Warto jednak pokusić się o kilka słów na temat biżuterii z kamieni szlachetnych – tej z wyższej półki.


Bez wątpienia kuszące są szmaragdy. Są one odmianą berylu, a ich nazwa pochodzi z greki i oznacza kolor zielony. Unikalne są także diamenty. Ich etymologia jest bardzo ciekawa – nazwa pochodzi od starogreckiego słowa „niezniszczalny”. Nazwa odpowiada właściwościom diamentów – są wyjątkowo twarde. Specjalnie oszlifowane diamenty to brylanty.


Osobną uwagę można poświęcić perłom, które stały się inspiracją dla wielu artystów w różnych dziedzinach sztuki. Perły powstają na skutek reakcji na obecność ciała obcego w muszli. O perłach krążą fascynujące opowieści. Ponoć pierwsze miały być łzami aniołów. Przypisywano im szczególne właściwości lecznicze, zalecano stosowanie w przypadku chorób fizycznych, a także psychicznych.
Salony z biżuterią oferują wyrafinowane kolekcje. Każdy z nas może nacieszyć swój wzrok i obejrzeć wyjątkowe katalogi, do czego bardzo gorąco zachęcamy!

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: biżuteria, luksus, moda

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?
Polecamy
01.10
2018
1209

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?

Już niebawem wszystkie kobiety dbające o piękny i niepowtarzalny wygląd będą mogły zakupić ulubione kosmetyki w niebywale niskiej cenie. Otóż sieć sklepów Rossmann, po raz kolejny szykuje się do kultowej promocji kosmetyków.

Czytaj więcej »
W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!
Polecamy
28.09
2018
1209

W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!

Julia ma zdiagnozowany złośliwy nowotwór, trwa walka o jej życie...

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie