Blog - Najnowsze informacje o promocjach


30.01
2013
1209

Pij na zdrowie!

Pij na zdrowie!

Jesteś tym, co pijesz. W końcu ciało dorosłego człowieka składa się w 55% z płynów. Szczególnie ważne przy codziennej diecie jest więc picie czystej wody - dziennie powinno się jej wypić około 2 litrów. Na przemian z wodą należy pić soki owocowe. Dostarczają nam one węglowodanów (też błonnika), kwasów organicznych, mikro- i makroskładników, a przede wszystkim witamin.

Na rynku mamy bardzo duży wybór wód i soków. Jak więc przebrnąć przez ich dżunglę i wybrać odpowiedni dla nas produkt? Chętnie wam podpowiemy!

Zacznijmy więc od wody. Wiele osób zastanawia się, czy tak zwana „kranówka” jest zdatna do picia. - Produkujemy wodę najwyższej jakości, spełniającą najlepsze europejskie i światowe standardy – twierdzi Roman Bugaj, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.  Sama woda jest może i dobra, jednak istnieje jedno ALE – rury. W większości polskich miast są one zardzewiałe i, co tu dużo kryć, niehigieniczne. Pijmy więc wodę butelkowaną. Tylko którą wybrać. Na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadzono badanie 15 najbardziej znanych w Polsce wód mineralnych. Były to Arctic Plus, Cisowianka, Dobrowianka, Górska Natura, Jurajska, Kinga Pienińska, Kropla Beskidu, Mama i Ja, Muszynianka, Nałęczowianka, Nestlé Aquarel, Piwniczanka, Staropolanka, Ustronianka i Żywiec Zdrój. Brano pod uwagę między innymi sposób oznakowania etykiety, smak, zapach, wygląd i zawartość toksycznych substancji.

Doskonałe oznakowanie posiadają Arctic Plus, Jurajska i Nałęczowianka. Wysokozmineralizowanymi wodami są Muszynianka, Piwniczanka i Staropolanka, zaś niskozmineralizowanymi – Arctic Plus, Dobrowianka i Kropla Beskidu. Jeśli chodzi o zapach i smak nie było żadnych zastrzeżeń.  Kinga Pienińska, Muszynianka, Piwniczanka i Staropolanka mają lekko kwaśny i mineralny posmak.

W sumie, najlepsze wyniki otrzymały: Mama i Ja oraz Nałęczowianka. Ich ceny za półtoralitrową butelkę wahają się w hipermarketach od 1,60zł do 2,00zł. Można je kupić w sieci sklepów Carrefour, Tesco, Real, Auchan, Żabka.

Na zlecenie miesięcznika „Świat Konsumenta” w laboratorium w Niemczech przeprowadzono natomiast testy soków pomarańczowych. Wybrano dziesięć najpopularniejszych dostępnych na polskim rynku. Pod uwagę brano, podobnie jak w przypadku wód mineralnych,  oznakowanie na etykietach, smak, zapach, wygląd, a także parametry pozwalające ocenić autentyczność soków, czyli zawartość ekstraktu ogólnego i bezcukrowego, zawartość cukrów, zawartość kwasów organicznych.

Pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych soków w Polsce zajął Dr Witt – w jego przypadku nie dostrzeżono żadnych uchybień. Niestety jest on też najdroższy – jego cena wynosi około 5,20zł za litr. Drugie miejsce zajął sok pomarańczowy Clippo i Fortuna z drobnymi problemami dotyczącymi etykiet. Bardzo dobrymi sokami na rynku polskim są także kolejno Cappy, Hortex i Garden. Ich ceny wynoszą poniżej 5zł za litr. Sok Hortex można nabyć w sieci sklepów Carrefour.

Nawet najbardziej wymagający konsument będzie mógł wybrać coś dla siebie spośród ogromnego asortymentu napojów dostępnych w supermarketach. Sieci handlowe proponują również wiele promocji na tego typu produkty. Pamiętaj jednak, że nawet najlepsze soki nie zastąpią świeżych owoców i soków wyciskanych w domu. A sezon na cytrusy trwa!

Aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: napoje, uroda, zakupy, Zdrowie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie