Blog - Najnowsze informacje o promocjach


16.11
2012
1209

Video zakupy. Uwolnij czas!

Video zakupy. Uwolnij czas!

Świat biegnie do przodu. Nowości i ciekawostki technologiczne zalewają nas systematycznie. Trwa wyścig w konstruowaniu innowacyjnych rozwiązań. Tempo tych zmian jest imponujące, by nie powiedzieć, szaleńcze. Główny cel to maksymalnie ułatwić człowiekowi jego codzienne życie.

 

Korea Południowa to państwo, które przoduje w wprowadzaniu tego typu usprawnień. W zeszłym roku powstał tam projekt Tesco Homeplus. Akcja polegała na tym, że użytkownicy smartfonów mogli wchodzić do wirtualnego sklepu, a następnie skanować produkt z cybernetycznej półki i dokonywać opłaty za pomocą mobilnej aplikacji. Po wykonaniu tych czynności, zamówienie realizowano i dostarczano do domu na umówioną godzinę.

Rewolucja zakupowa

Produkty na zdjęciach, rozmieszczanych na ścianach metra, wyglądają identycznie jak ich odpowiedniki ze sklepowych półek. Klient ogląda i dokonuje zakupu za pomocą swojego telefonu! Brzmi nierealnie?  Dla niektórych pewnie tak, ale doskonale sprawdza się w praktyce. Zainteresowany kamerą swojego telefonu rejestruje dany produkt, dzięki czemu odczytuje specjalny kod QR. Po dokonaniu wyboru zakupowego i umieszczeniu go na elektronicznej karcie, klient dokonuje płatności. Już, gotowe! Tak wygląda najszybszy na świecie proces zakupowy.

Kod QR?

To nic innego jak kod kreskowy, towarzyszący nam również w przypadku tradycyjnych zakupów. Budowa kodu pozwala na łatwe umieszczenie go na przedmiotach i jego szybki odczyt przez kamerę smartfona. Innymi słowy, kod idealnie spełnia wymogi wirtualnego sklepu.

Technologiczne czary-mary w Polsce?

Cuda technologiczne zawitały również do naszego kraju. Pierwszy wirtualny sklep powstał w Poznaniu. Kampania prowadzona jest pod hasłem „Uwolnij Czas. Przygotuj Telefon na Rewolucję’’. Teraz każdy Polak może robić zakupy w miejscu, w którym aktualnie przebywa. Wystarczy tylko posiadać smartfon wyposażony w aplikację RockPay i prawidłowo zeskanować kod QR. Jak dotychczas, RockPay dostępny  jest w wersji darmowej tylko z oprogramowaniem Android. Inicjatorami i koordynatorami tej akcji są: Instytut Logistyki i Magazynowania sieci handlowej Piotr i Paweł, firma AMS S.A oraz Krajowy Integrator Płatności (Transferuj.pl).

Komfort i wygoda

Nie da się ukryć, że video sklep jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie lubią chodzić po sklepach, przeciskać się w ogromnych kolejkach czy też dźwigać ciężkich toreb. Zauważa się, że wiedza na temat robienia zakupów przez Internet w Polsce jest na bardzo niskim poziomie. Lęk i brak zaufania do nowości techniki sprawiają, że zakupy dokonywane wirtualnie nie są popularne. Stworzony projekt ma pomóc w promocji handlu w sieci, aby klient wiedział, że mobilne transakcje są bezpieczne, łatwe oraz – co najważniejsze – tanie.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: nowe technologie, smartfony, telefony, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie