Blog - Najnowsze informacje o promocjach


16.11
2012
1209

Video zakupy. Uwolnij czas!

Video zakupy. Uwolnij czas!

Świat biegnie do przodu. Nowości i ciekawostki technologiczne zalewają nas systematycznie. Trwa wyścig w konstruowaniu innowacyjnych rozwiązań. Tempo tych zmian jest imponujące, by nie powiedzieć, szaleńcze. Główny cel to maksymalnie ułatwić człowiekowi jego codzienne życie.

 

Korea Południowa to państwo, które przoduje w wprowadzaniu tego typu usprawnień. W zeszłym roku powstał tam projekt Tesco Homeplus. Akcja polegała na tym, że użytkownicy smartfonów mogli wchodzić do wirtualnego sklepu, a następnie skanować produkt z cybernetycznej półki i dokonywać opłaty za pomocą mobilnej aplikacji. Po wykonaniu tych czynności, zamówienie realizowano i dostarczano do domu na umówioną godzinę.

Rewolucja zakupowa

Produkty na zdjęciach, rozmieszczanych na ścianach metra, wyglądają identycznie jak ich odpowiedniki ze sklepowych półek. Klient ogląda i dokonuje zakupu za pomocą swojego telefonu! Brzmi nierealnie?  Dla niektórych pewnie tak, ale doskonale sprawdza się w praktyce. Zainteresowany kamerą swojego telefonu rejestruje dany produkt, dzięki czemu odczytuje specjalny kod QR. Po dokonaniu wyboru zakupowego i umieszczeniu go na elektronicznej karcie, klient dokonuje płatności. Już, gotowe! Tak wygląda najszybszy na świecie proces zakupowy.

Kod QR?

To nic innego jak kod kreskowy, towarzyszący nam również w przypadku tradycyjnych zakupów. Budowa kodu pozwala na łatwe umieszczenie go na przedmiotach i jego szybki odczyt przez kamerę smartfona. Innymi słowy, kod idealnie spełnia wymogi wirtualnego sklepu.

Technologiczne czary-mary w Polsce?

Cuda technologiczne zawitały również do naszego kraju. Pierwszy wirtualny sklep powstał w Poznaniu. Kampania prowadzona jest pod hasłem „Uwolnij Czas. Przygotuj Telefon na Rewolucję’’. Teraz każdy Polak może robić zakupy w miejscu, w którym aktualnie przebywa. Wystarczy tylko posiadać smartfon wyposażony w aplikację RockPay i prawidłowo zeskanować kod QR. Jak dotychczas, RockPay dostępny  jest w wersji darmowej tylko z oprogramowaniem Android. Inicjatorami i koordynatorami tej akcji są: Instytut Logistyki i Magazynowania sieci handlowej Piotr i Paweł, firma AMS S.A oraz Krajowy Integrator Płatności (Transferuj.pl).

Komfort i wygoda

Nie da się ukryć, że video sklep jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie lubią chodzić po sklepach, przeciskać się w ogromnych kolejkach czy też dźwigać ciężkich toreb. Zauważa się, że wiedza na temat robienia zakupów przez Internet w Polsce jest na bardzo niskim poziomie. Lęk i brak zaufania do nowości techniki sprawiają, że zakupy dokonywane wirtualnie nie są popularne. Stworzony projekt ma pomóc w promocji handlu w sieci, aby klient wiedział, że mobilne transakcje są bezpieczne, łatwe oraz – co najważniejsze – tanie.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. Informacje o najlepszych ofertach będą przychodzić bezpośrednio na twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: nowe technologie, smartfony, telefony, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce
Polecamy
20.09
2018
1209

Laptop 2w1, myjka parowa i odkurzacz bezworkowy - Okazje tygodnia w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka regularnie zaskakuje swoich klientów ciekawymi okazjami. I tak stało się tym razem... W "zielonej" gazetce obowiązującej od 19.09 do 30.09.2018 roku możemy znaleźć niezwykle ciekawe promocje które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na jakie "Okazje Tygodnia" możemy liczyć?

Czytaj więcej »
Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!
Poradnik
05.09
2018
1209

Wyprzedaże Back to School! Co kupić i gdzie kupić? Podpowiadamy!

Początek września to czas kiedy w sklepach pojawiają się promocje back to school. To idealny moment by dokupić za stosunkowo niewielkie pieniądze wszystkie niezbędne artykuły szkolne, ale i nie tylko...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie