Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.09
2012
1209

Co to jest DVB-T?

Co to jest DVB-T?

Wraz z końcem 2013 roku DVB-T, czyli telewizja cyfrowa nadawana z nadajników naziemnych całkowicie zastąpi telewizję analogową, czyli TV, którą możemy odbierać za pomocą zwykłej anteny.

Dzięki naziemnej telewizji będziemy mogli korzystać z większej ilości kanałów. Nadajniki będą mogły transmitować programy w obrębie jednego kanału. Obecnie na jednym kanale możemy oglądać jeden program. Natomiast w przypadku emisji cyfrowej znacznie się to zmieni.

Zalety korzystania z telewizji cyfrowej

Na jednym kanale będzie można odbierać multipleks - zestaw kilku kanałów telewizyjnych. W pakiecie będą również znajdowały się programy w jakości HD (High Definition, czyli obraz o wysokiej rozdzielczości), co zapewni idealną jakość obrazu i dźwięku. Cyfrowy obraz wyeliminuje wszelkiego rodzaju dyskomfort podczas oglądania telewizji tradycyjnej,  jak efekt  „śnieżenia” czy też odbicie światła na ekranie.

Jaki odbiornik wybrać?

Aby odbierać cyfrową telewizję naziemną DVB-T można posiadać telewizor z wbudowanym już dekoderem DVB-T,  co daje niebywałą wygodę korzystania, gdyż nie musimy uruchamiać kilku urządzeń,  za pomocą jednego guzika włączamy dekoder i tv. Natomiast tuner, czyli dekoder STB daje więcej możliwości, ponieważ dzięki temu urządzeniu mamy okazję do nagrywania programów. Technologicznie zaawansowane  tunery pozwalają słuchać muzyki, przeglądać zdjęcia, oglądać filmy oraz korzystać z Internetu. Są jeszcze tzw. tunery combo, czyli urządzenia, w którym mamy zarówno dekoder telewizji naziemnej, jak i satelitarnej. Aby móc odbierać telewizję cyfrową przez odbiorniki DVB-T, można stosować zwykłe anteny  lub anteny specjalnie  przeznaczone do odbierania telewizji naziemnej. Co ważne, w Polsce obowiązuje MPGEG4, czyli grupa standardów kodowania audio i wideo, dzięki której będziemy mogli uzyskać najdoskonalszą jakość obrazu. Zatem tylko sprzęt wyposażony w tuner umożliwiający dekodowanie MPEG4 będzie w stanie odbierać DVB-T.

Gdzie zakupić tuner?

Obecnie odbiorniki telewizji cyfrowej -  dekodery DVB-T są dostępne w wielu salonach elektronicznych. Sklepy stacjonarne posiadają  szeroką gamę routerów w korzystnych cenach, np.  LP Elektronik za 114,99 zł., 129,99 zł., 169,99 zł.. Nieco tańszą wersję dekodera znajdziemy w salonie RTV EURO AGD za 99,99 zł.

Może warto już w tej chwili zaopatrzyć się w tego typu  odbiornik i nie czekać, aż tradycyjna telewizja analogowa, towarzysząca nam od lat zmieni się w nowoczesną telewizję cyfrową.

 

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje, dotyczące najlepszych okazji i promocji, zapisz się do naszego newslettera! Dzięki niemu możesz otrzymywać wyselekcjonowane  propozycje zakupowe prosto na twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: dom, nowe technologie, relaks, telewizja

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę!  2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy
Polecamy
09.05
2018
1209

Nowa promocja Rossmann - Zadbaj o swoją cerę! 2+2 na produkty do pielęgnacji twarzy

Promocje Rossmann cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – sieć drogerii od kilku sezonów przeprowadza akcje konsumenckie, w czasie których można kupić kosmetyki znanych marek nawet o połowę taniej. Tym razem Rossmann promocjami świętuje 25 lat swojej obecności w Polsce. Pierwsza drogeria powstała bowiem w 1993 roku w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej.

Czytaj więcej »
Dieta przemienna - najważniejsze zasady
Poradnik
17.02
2018
1209

Dieta przemienna - najważniejsze zasady

Jeśli głodówka jest rozumiana jako sposób na oczyszczenie organizmu, nie można nie zgodzić się z tym, że ma ona ogromną wartość. Ta sama głodówka nigdy jednak nie jest zalecana jako sposób n to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Dieta znana też jako dieta 50/50 nie należy więc do tych, które mają szczególnie wielu zwolenników. Okazuje się jednak, że jej pozytywny wpływ na organizm jest coraz częściej potwierdzany, nic więc dziwnego, że osoby odchudzające szukają informacji na jej temat.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie