Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.09
2012
1209

Co to jest DVB-T?

Co to jest DVB-T?

Wraz z końcem 2013 roku DVB-T, czyli telewizja cyfrowa nadawana z nadajników naziemnych całkowicie zastąpi telewizję analogową, czyli TV, którą możemy odbierać za pomocą zwykłej anteny.

Dzięki naziemnej telewizji będziemy mogli korzystać z większej ilości kanałów. Nadajniki będą mogły transmitować programy w obrębie jednego kanału. Obecnie na jednym kanale możemy oglądać jeden program. Natomiast w przypadku emisji cyfrowej znacznie się to zmieni.

Zalety korzystania z telewizji cyfrowej

Na jednym kanale będzie można odbierać multipleks - zestaw kilku kanałów telewizyjnych. W pakiecie będą również znajdowały się programy w jakości HD (High Definition, czyli obraz o wysokiej rozdzielczości), co zapewni idealną jakość obrazu i dźwięku. Cyfrowy obraz wyeliminuje wszelkiego rodzaju dyskomfort podczas oglądania telewizji tradycyjnej,  jak efekt  „śnieżenia” czy też odbicie światła na ekranie.

Jaki odbiornik wybrać?

Aby odbierać cyfrową telewizję naziemną DVB-T można posiadać telewizor z wbudowanym już dekoderem DVB-T,  co daje niebywałą wygodę korzystania, gdyż nie musimy uruchamiać kilku urządzeń,  za pomocą jednego guzika włączamy dekoder i tv. Natomiast tuner, czyli dekoder STB daje więcej możliwości, ponieważ dzięki temu urządzeniu mamy okazję do nagrywania programów. Technologicznie zaawansowane  tunery pozwalają słuchać muzyki, przeglądać zdjęcia, oglądać filmy oraz korzystać z Internetu. Są jeszcze tzw. tunery combo, czyli urządzenia, w którym mamy zarówno dekoder telewizji naziemnej, jak i satelitarnej. Aby móc odbierać telewizję cyfrową przez odbiorniki DVB-T, można stosować zwykłe anteny  lub anteny specjalnie  przeznaczone do odbierania telewizji naziemnej. Co ważne, w Polsce obowiązuje MPGEG4, czyli grupa standardów kodowania audio i wideo, dzięki której będziemy mogli uzyskać najdoskonalszą jakość obrazu. Zatem tylko sprzęt wyposażony w tuner umożliwiający dekodowanie MPEG4 będzie w stanie odbierać DVB-T.

Gdzie zakupić tuner?

Obecnie odbiorniki telewizji cyfrowej -  dekodery DVB-T są dostępne w wielu salonach elektronicznych. Sklepy stacjonarne posiadają  szeroką gamę routerów w korzystnych cenach, np.  LP Elektronik za 114,99 zł., 129,99 zł., 169,99 zł.. Nieco tańszą wersję dekodera znajdziemy w salonie RTV EURO AGD za 99,99 zł.

Może warto już w tej chwili zaopatrzyć się w tego typu  odbiornik i nie czekać, aż tradycyjna telewizja analogowa, towarzysząca nam od lat zmieni się w nowoczesną telewizję cyfrową.

 

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje, dotyczące najlepszych okazji i promocji, zapisz się do naszego newslettera! Dzięki niemu możesz otrzymywać wyselekcjonowane  propozycje zakupowe prosto na twoją skrzynkę pocztową!

Kategorie: Poradnik
Tagi: dom, nowe technologie, relaks, telewizja

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?
Polecamy
01.10
2018
1209

Kolorówka tańsza o 55% - Czy niedługo pojawi się znana promocja w Rossmannie?

Już niebawem wszystkie kobiety dbające o piękny i niepowtarzalny wygląd będą mogły zakupić ulubione kosmetyki w niebywale niskiej cenie. Otóż sieć sklepów Rossmann, po raz kolejny szykuje się do kultowej promocji kosmetyków.

Czytaj więcej »
W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!
Polecamy
28.09
2018
1209

W głowie Julii tkwi śmiertelny guz. Uratujmy jej życie!

Julia ma zdiagnozowany złośliwy nowotwór, trwa walka o jej życie...

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie